Ból w trakcie szczotkowania
Jeśli cierpicie na nadwrażliwość, powinniście nieco inaczej myć zęby i zmienić technikę szczotkowania. Zapraszamy do nas, doradzimy Wam, jak właściwie myć zęby, żeby problem się nie nasilał. To możliwe!
Co to są odsłonięte szyjki?
Warto też wiedzieć, że pojęcie „odsłonięte szyjki” używane przez pacjentów oraz idąca za tym nadwrażliwość nie zawsze oznaczają to samo. „Odsłonięte szyjki” mogą być konsekwencją ucieczki dziąseł do góry lub wytarcia szczoteczką szkliwa wokół szyjek zębowych. Dlatego wizyta u specjalisty i ocena problemu, jak również propozycja jego rozwiązania, jest w tym przypadku nieodzowna.
Ból nagły, samoistny
Na ból zębów doraźnie możemy używać leki przeciwbólowe, ale tylko „w drodze do dentysty”. Ból samoistny, spacyfikowany objawowo lekami powróci zapewne ze zdwojoną siłą, jeśli jego przyczyna nie zostanie usunięta. Dlatego szarlatańskie domowe sposoby na ból zęba, np. przy użyciu olejku z goździków i innych ciekawych specyfików, mogą najwyżej pomóc na chwilę i jedynie zamaskować objawy szerzącego się cały czas stanu zapalnego.
Doraźnym, często skutecznym sposobem walki z bólem mogą być leki na bazie paracetamolu (w formie rozpuszczalnej) wzbogaconego kodeiną (na dzień) lub ibuprofen oraz leki przeciwzapalne. Jeśli jednak doszło do obumarcia komórek lub proces obumierania właśnie trwa, co manifestuje się właśnie bólem, trzeba bezwzględnie usunąć je z ich „zamkniętego i niewietrzonego mieszkania”. W przeciwnym razie przyczynią się do nieświeżego oddechu i wyprodukują gazy bakteryjne, co może skutkować solidnym obrzękiem twarzy. Aby usunąć martwe komórki, musisz poddać się leczeniu kanałowemu.
Dlatego nie czekajcie na najgorsze i zamiast stosować domowe metody cioci :), albo inne cenne porady wyczytane na forach udajcie się na profesjonalną konsultację, zaoszczędzi to Wam wiele stresu, no i nieprzyjaznych konsekwencji. Gorąco zapraszamy.